GüvenRehberi Hakkında

Tüketiciler ve işletmeler arasında güven yaratma

GüvenRehberi.com olarak tüketicilerin alışveriş yaptıkları işletmeler hakkında bilgi sahibi olduklarından emin olmak için var gücümüzle çalışırız. İşletmeler işlerini iyi yapıyorlar mı? Mükemmel müşteri hizmetleriyle fark yaratıyorlar mı? Verdikleri sözleri tutuyorlar mı?

Görevimiz alışveriş deneyimini daha şeffaf bir hale getirmek.

Şeffaflık herkes için iyidir

İşletmenizin ne kadar iyi olduğunu doğrudan müşterilerinizden duymaktan daha etkili bir yol olabilir mi? İyi veya kötü tüm değerlendirmeler; güvenilirlik, bilinirlik ve itibar kazanmanız için fırsatlar yaratır.

Amacımız

GüvenRehberi.com’un işleyişinin temelini müşteri yorumları oluşturur. Tüketicilerin alışveriş yaptıkları işletmelerle bağ kurmalarına imkan tanımak için şirketlere gerçek kullanıcı yorumları sağlarız.

GüvenRehberi.com sizin için var

Bu platformdaki içerik sizin tarafınızdan oluşturuluyor ve sizin için var. Deneyimlerinizi online olarak paylaşarak, herkes için daha iyi bir alışveriş deneyiminin yaratılmasına katkıda bulunuyorsunuz. Sonuçta paylaşmak, önem vermektir.

Değerlendirmelerle ilgili çok sorulan sorular

İşletmelerin kendileri hakkında sahte yorumlar gönderdiklerini duyuyoruz. GüvenRehberi.com’daki yorumların sahte olmadığından nasıl emin olabilirim?

GüvenRehberi.com olarak sahte yorumları belirlemek için ciddi bir şekilde çalışıyoruz. Geliştirdiğimiz Güven Rehberi Filitresi topladığımız yorumların orjinalliğini sürekli denetler ve sahte olduğunu tespit ettiği yorumları filitreler. Sistemi sahte yorumlarla manipüle etmeye çalıştığını tespit ettiği firmaların sertifika ve üyeliklerini herhangi bir açıklama yapmaksızın iptal ederiz. Buna ek olarak tüm yorumları gözden geçiren ve sahte yorumların tespit edilip gereğinin yapıldığından emin olmak için çalışan bir ekibimiz var. Eğer bir yorumun sahte olduğunu düşünüyorsanız, bize bildirebilirsiniz. Ekibimiz söz konusu yorumu inceleyip gerekeni yapar.

İşletmeler olumsuz yorumların profillerinden kaldırılması için GüvenRehberi.com’a ödeme yapabilir mi?

Hayır. Ancak kullanım şart ve koşullarımızı ihlal etmesi durumunda bir değerlendirmeyi silme hakkını saklı tutuyoruz. Başka herhangi bir durumda bir işletmeyle ilgili olumsuz bir yorumu kaldırmamız söz konusu değil.

Nasıl bir işletme pek çok olumsuz yorum aldıktan sonra bir anda o kadar olumlu yorumlar almaya başlar?

Bunun nedeni muhtemelen söz konusu işletmenin yakın zamanda alışveriş yapmış olan tüm müşterilerini aktif olarak GüvenRehberi.com’da yorum yapmaya davet etmesidir. Deneyimimiz memnun müşterilerin sorulduğu takdirde seve seve değerlendirme yaptıkları yönünde. Memnun olmayan müşteriler ise bu kadar beklemeyebilir.

İşletmelerin sadece seçilen müşterilerden yorum toplama izni var mı?

Hayır. Kullanım koşullarımız işletmelerin tüm müşterilerinden GüvenRehberi.com’da değerlendirme yapmasını istemeyi şart koşuyor. Bunu yapmayan işletmeler kurallarımızı çiğnemiş oluyor ve biz onlarla olan sözleşmemizi feshetme hakkımızı saklı tutuyoruz.

Alışveriş yapmadığım bir işletmeyle ilgili bir yorum yapamıyorum gibi görünüyor. Neden böyle bir kısıtlamanız var?

İşletmelere sadece gerçek müşterilerinden yorum alma imkanı sunarak yapılan değerlendirmelerin doğruluğundan emin oluyoruz.

İşletmeler davet edilmeyen müşterilerin yorum bırakmasını engelleyebilir mi?

Hayır. Gerçekten satın alma yaptığını belgeleyen her müşteri, alışveriş yaptığı işletmeyle ilgili değerlendirme yapabilir.

Az önce yaptığım yorum engellendi. Bunun nedeni ne?

Kullanım koşullarımıza uymayan yorumlar engellenebilir. Ancak yorum silinmez, sadece doğruluğunun değerlendirilmesi için incelemeye alınır.

Aynı işletmeyle ilgili birden fazla yorum yapabilir miyim?

Evet ancak bir firma hakkında yeni yorum bıraktığınızda eski yorumunuz silinir. Bu manipülasyonu engellemek için aldığımız önlemlerden biridir ve aynı zamanda firmalar hakkında en güncel yorumları yayınlamamızı sağlar.

Şifre Hatırlatma

Kayıtlı Üye misiniz?

KAYIT OL

Kayıtlı Üye misiniz?

Teşekkürler